strona główna strona 1 strona 2 kontakt

Maltipoo

Pies rasy maltańczyk występują jedynie w białej odmianie umaszczenia, jednak pudle mogą mieć wiele różnych kolorów. Zdarzają się oczywiście białe osobniki, jednak równie często można spotkać także inne warianty kolorystyczne. Obejmują one barwy od tzw. apricot, czyli biszkoptowego, przez rude i brązowe, aż do czarnego. Czasami barwa ulega małej zmianie wraz z rozwojem zwierzęcia – jasne młode psy z wiekiem ciemnieją, rzadziej na odwrót. Oprócz tego często czasem występują również białe plamki, przede wszystkim na piersi, łapach czy ogonie.